VPN Özelliğiyle göz kamaştıran PUFFİN!

admin

Administrator
Yetkili üye
Popüler olsa da chrome, opera, firefox şeklinde tarayıcıların gölgesinde kalan puffin browser, windows'a beta olarak geldi. Beta sürümde, gizlilik özellikleri siteleri hızlı açmak için sıkıştırma özelliğine, telefondaki özelliklerin çoğunu windows'a taşıyor.

Puffin, opera mini şeklinde internet sitelerini çevrimiçi sunucular üzerinde işleyerek sıkıştırıyor. Bunun amacı internet sitelerinin hızlı açılıp veri tasarrufu sağlamak ve aynı anda sitelerin açılışını hızlandırmak. Puffin'in geliştirme ekipı, web tarayıcsıcaklıknın "devrimsel javascript motoru" sayesinde cnn şeklinde web sayfalarını microsoft edge'den dört kat hızlı açtığını iddia ediyor.

Veriler bulut teknoloi üzerinde barınıdırılıp işlendiğinden güvensiz wi-fi bağlantılarında puffin üzerinde güvenli hale geliyor. şirket, kendi üzerinden iletilen bütün verilerin şifrelendiğini iddia ediyor ancak firmanın bu verilerin ne kadarına erişebildiği belli değil.
Hızlı bir web tarayıcısı ilginizi çekiyorsa ve bu tarayıcıya windows'ta bir şans vermek istiyorsanız, puffin'i aşağıdaki rabıtadan indirebilirsiniz.

Puffin Tarayıcıyı İndir
 
Top