Niche Kelime Nasıl Bulunur?

admin

Administrator
Yetkili üye
Niche Kelime Nasıl Bulunur? Bu makalemizde sizlerinde cok merak ettigi ve cokca arastırma yaptıgı arastırırken’de gerekli gereksiz butun yazıları okuduğunuzu varsayarak bu makaleyi hazırlıyoruz
Daha Once Yazmıs Oldugumuz: Niche Blog Nedir?
Adlı Makalemizi Okumanızı Oneririz. Konuyu anladıgınızı varsayarak bazı orneklemelerle sizlere Niche ingilizce bizim onere bilecegimiz kelimelerinde yer aldıgı Makalemize burada ulasabilirsiniz.
Nakalemizin Linki : İngilizce Niche Kelimeler 2019
Niche Kelime Nasıl Bulunur denilen kelimeler hali hazırda aranması olan ve seo rekabeti minimuma yakın düzeyde kelimelerdir. Niche kelimeler, en az iki veya üç kelimeden oluşan bir kelime öbeğidir.
Keşfedilmeyen çok sayıda niche kelime vardır. Keşfedilen niche kelimelerle ise düşük bütçeli seo çalışması ile ilk sayfa da yer alınması muhtemeldir.

1 – Herşeyden önce tek kelimeden oluşan bir anahtar kelime belirleyeceksiniz.
2 – Google Anahtar Kelime Planlayıcısı aracısında alaka düzeyine göre kelimeleri ve Ubersuggest aracındaki önerilen kelimeleri harmanlayarak tekrar Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nda alaka düzeyine göre aratma listesi oluşturacaksınız.
3 – Kaydettiğiniz kelimelerin her biri için google’da “kelime” sorgusu yapacaksınız. 100k altı sonuç vermesini esas alın. Benzer bir biçimde allintitle:”kelime” sorgusu yapacaksınız. 10k altı sonuç vermesini esas alın. Her iki kritere de uyan kelimeleri not alın. Eğer en az 100 – 1 Bin aralığında araması var ise niche kelimenizi keşfetmişsinizdir. // Yaklaşık bir sayı için KWFinder

Niche kelimeler ile ne yapılabilir?


Adsense odaklı doyurucu bir kazanç sağlamanız için alaka düzeyine göre listelenen kelimelerden 15 – 30 kadar niche kelime üretmeniz gerekiyor. Bu 1. adımda belirlenen kelimenin alt kategorisi çeşit sayısına bağlıdır.
Niche Kelime Nasıl Bulunur Satış odaklı doyurucu bir kazanç sağlamanız için de aynı uygulama söz konusudur fakat e-ticaret’de genelde %2 – %3’lük bir dönüşüm oranı vardır. (Fiyata, ürüne göre değişkenlik gösterebilir.) Bu nedenle satışını yaptığınız ürünle ilgili keşfettiğiniz bir niche kelime ayda hiç yoksa bir satış bırakabilir.
Ek Bilgi: Niche kelime bulmak manuel olarak zordur. İleri düzey kullanıcılar oto programlar ile niche kelimeleri dakikalar içerisinde keşfedilebilir.
Önerdiğim otolar: LongTailPro , Market Samurai,
Seo rekabeti ölçümleme aracı: KWFinder , Traffic Travis
 
Top