1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. WhatsApp mesaj iletmeyi sınırlandırıyor

WhatsApp mesaj iletmeyi sınırlandırıyor

WhatsApp mesaj WhatsApp , sosyal ağdaki söylentilerin yayılması ve yanlış bilgilendirme ile mücadele etmek için bir mesajın iletilebilme sayısına küresel bir sınır koyuyor.

Bir WhatsApp sözcüsü Reuters raporunda , “Bugünden itibaren, WhatsApp’ın en son sürümlerindeki tüm kullanıcılar artık bir kerede yalnızca beş sohbeti iletebiliyor, bu da WhatsApp’ın yakın kişilerle özel mesajlaşmaya odaklanmasına yardımcı olacak” dedi . WhatsApp kullanıcılarının daha önce 20 kez mesaj iletmesine izin verildi.

WhatsApp sahte haberler

Yanlış bilgilendirmenin yayılması, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp ve diğer sosyal ağlarda kalıcı bir problem olmuştur. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri, Rusya bağlantılı sosyal medya troll hesaplarının 2016 ABD başkanlık seçiminin sonucunu etkilemiş olabileceği düşüncesi ile hala boğuşuyor.

Günde bir milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, Temmuz ayında Hindistan’daki mesaj sınırını test etmeye başladı ; o ülkede yaşanan şiddetli şiddet olaylarının ve linçlerin bir kısmının sosyal ağda yayılmasından kaynaklandığını söyledi. 1 Temmuz’da, beş kişinin , çocuk kaçırmalarına dair bir söylentinin yayılmasından sonra Hindistan’ın Dhule kentinde linç edildiği bildirildi . Benzer mesajlar sonucu en az 12 kişi dövüldü.

WhatsApp sözcüsü, “WhatsApp bu testi dikkatlice değerlendirdi ve altı aylık bir süre içinde kullanıcı geri bildirimlerini dinledi. İleriye dönük limit, dünya çapında iletilen mesajları önemli ölçüde azalttı” dedi. “Kullanıcıların deneyimleri hakkındaki geri bildirimlerini dinlemeye devam edeceğiz ve zaman içinde viral içeriğe yönelik yeni yöntemler aramaya devam edeceğiz.”

Uygulamaya girdiğiniz tarihten itibaren takip etmek istediğiniz numara hakkında size veriler sunan WhatsDog , takip ettiğiniz numaranın online olması ile sizi uyarıyor. Uygulama hakkında en çok şikayet edilen konu ise uygulama içi çıkan ve can sıkıcı olan reklamlar. WhatsDog bu sorunu 10 TL ile çözmenizi de mümkün kılıyor. 10 TL WhatsDog ‘a bağış yaparak birdaha hiçbir reklam ile karşılaşmamanız mümkün. Şimdilik sadece resmi olarak Android cihazlar için kullanımda.
Tarihinde güncellendi Mart 2, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle