1. Anasayfa
  2. Google AdSense
  3. Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme

Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme

Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme Konusunda artık butun sitelerimizin mobil uyumlu olsı gerektigini teknolojıye ayak uydurup bizde sitemizin mobil sürümünü yapmıs olmamız gerekıyor artık ihtiyacın otesine gecti zorunlu hale geldı mobil site

Google Mobil Adsense reklam türleri

Bu yazıyı hazırladığım esnada iki adet reklam türü Adsense içerisinde mevcuttu. Sabit yer paylaşımlı (sağda) ve Vinyet (solda) adı verilen bu reklam örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Sabit yer paylaşımlı reklam sayfanın en altında, Vinyet türü reklam ise siteniz ilk ziyaret edildikten sonra yazı içerisinde bir link veya bir menü tıklandığında görüntülenir.

Google Mobil Adsense nasıl alınır?

Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme Öncelikle bir Google Adsense hesabınızın olduğunu varsayıyorum. Yoksa Gmail hesabınızı kullanarak bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınızda sol menüde bulunan Reklamlarım>İçerik içerisinde Sayfa Düzeyi Reklamlar menüsü var.

Burayı tıkladığınızda bahsettiğim iki reklam türünü göreceksiniz. 1 ve 2 şeklinde gösterdiğim yerden butona tıklayıp önce bu reklamlardan kullanmak istediklerinizi aktif hale getirin. Daha sonra sağ altta bulunan <>Kodu al butonunu tıklayın. Tıklayınca karşınıza sitenize ekleyeceğiniz kod görüntülenecek.

Burada mavi renkle seçilmiş olarak görünen kodu kopyalayın. Böylelikle mobil için gerekli kodu elde etmiş olacaksınız.

Reklam kodunu siteye ekleme

Siteye Google Adsense Mobil Reklam Ekleme Bunu yapmak için hiçbir eklenti vs. ihtiyacınız yok. Sadece yapmanız gereken sitenizin tema dosyasında bulunan ve her temada olması gereken header.php dosyasına kodu yapıştırmak. Bunu size 2 yöntem ile açıklamaya çalışacağım.

İlk Yöntem: Site hosting paneli üzerinden, cPanel dosya işlemleri kısmından 1 numara ile gösterilen public_html/wp-content/themes/tema-adı şeklindeki dosya uzantısını açın. header.phpdosyasını seçin ve daha sonra Düzenle butonunu tıklayın.

Yukarıda bir örnek olarak gösterdiğim şekilde almış olduğunuz kodu <head> içerisinde en alt kısma yapıştırıp Değişiklikleri Kaydet diyerek dosyayı kapatın.

İkinci Yöntem: Yönetici Paneli içerisinde Görünüm>Düzenleyici menüsü içerisinde bulunan dosyadan da düzenleyebilirsiniz.Buradan düzenlerken Tema üst bölümü (header.php) seçili olduğundan emin olun. Hangi yöntemle yaparsanız yapın, eğer işlemi gösterilen şekilde yaptıysanız artık sizin de bir mobil reklamlarınız aktif olacak. Reklamların çalışıp çalışmadığını bir cep telefonundan girerek sitenizin kontrol edebilirsiniz

Tarihinde güncellendi Mart 9, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle