1. Anasayfa
  2. Google SEO
  3. Google’de Üstlere Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler

Google’de Üstlere Çıkmak İçin Yapmanız Gerekenler


Google Benim

İşletmem, özellikle yalnızca yerel topluluğunuza hizmet veren bir işletmeyseniz (bir fırın veya tesisatçı gibi) Google Benim İşletmem girişinizi talep edin ve optimize edin. Ardından, olabildiğince çok olumlu yorum alın. Bu, ilk organik listenin üzerindeki Yerel Harita paketi bölümünde görünme şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Doğru şekilde yaparsanız bu çok büyük olabilir!

Bir Blog Başlat

Google’da üst sıralarda yer almak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir blogbaşlatmak ve düzenli olarak makaleler göndermektir. Ne yazacağınızdan emin değilseniz, müşterilerinizin size sorduğu en önemli 5 soruyu düşünün. Daha sonra her bir soruya kapsamlı bir cevap yazın – soru başına bir blog yazısı. Bu blog yayınının başlığına dikkat et.

Az sayıda Kalite Bağlantıları alın

Yerel toplumunuzda kâr amacı gütmeyen bir iş ortağı olun ve bir yarışma veya hediye yapın. Belki de yerel bir kağıt üzerinde toplanacak ve size ücretsiz bir PR (ve web sitenize bir bağlantı) verecektir. Yerel Ticaret Odasına veya BNI’ye katılın ve kendi web sitesinde bir giriş yapın. Yerel kağıt veya mahalle dergisi için bir konuk makale yazmayı teklif edin. Makalenin sonunda, genellikle web sitenize biyografinizde bir link eklerler.

Alıntılar Oluştur 

bir alıntı nedir? Bir alıntı, işletmenizin bir yerel dizin sitesinde listelenmesidir. Yelp, Foursquare, YP.com, Angie’nin Listesi gibi sitelere gidin ve işletme girişinizin oralarda gösterildiğinden ve bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Bu, alan adınız için sağlam bir bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olur ve Google’a, web’deki diğer sitelerde bulunduğundan, sitenizde bulduğu bilgilerin güvenilir olabileceğine dair sinyal gönderir.

Ayrıca, sadece bir anahtar kelime veya anahtar kelime için iyi sıralandığınız için, benzer bir anahtar kelime / kelime öbeği için iyi bir sıralama yapacağınız anlamına gelmez. Ayrıca, Google’ın sıralama algoritmalarını sürekli olarak güncellediğini unutmayın. Bu nedenle, bugünün sıralaması yarının sıralamalarına eşit olmayabilir.

Sitenizin sıralamasında günlük ya da haftalık olarak yukarı ve aşağı hareket ettiğini görmeyi bekliyoruz – hatta sıralamalardan tamamen düşebilir. Bu yüzden SEO her zaman devam etmelidir.

Unutmayın, rakipleriniz muhtemelen aynı protokolleri takip ediyor. Büyük olasılıkla, kullandığınız aynı yöntemleri kullanarak web varlıklarını optimize ediyorlar. Blog tutmaya ve bağlantılar almaya devam edin. Web sitenizde bulunan içeriği geliştirin. Google Page 1 Sayfanın Başı’nda bu görkemli noktayı bulduğunuzda, çok fazla özen ve sabır göstermeye değer olacaktır. İşinize bağlı olarak, kelimenin tam anlamıyla milyonlarca dolarlık bir gelir elde edebilir. Bu değerli bir şey asla kolay olmayacak.

Tarihinde güncellendi Mart 2, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle