1. Anasayfa
 2. Google SEO
 3. Google’a Organik Olarak Başlamak

Google’a Organik Olarak Başlamak

Google’a Organik Olarak Başlamak Google’ın ve diğer arama motorlarının 1. sayfasında yer almanın diğer yolu organik veya doğal yöntemdir. Bunlar, arama motoru sonuç sayfalarındaki reklamların veya yerel harita bölümünün altında görünen ana sonuçlardır (yukarıdaki grafiğe bakınız).

Bu sonuçlar  olamaz  Google’a para ödeyerek elde edilebilir – bunlar ile elde edilmektedir  birçok faktörün dikkatli ve uzun vadeli optimizasyonu  alaka sıralarken, Google kullanıyor. Web varlığınızı Google’da organik olarak görünecek şekilde optimize etme uygulaması Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) olarak adlandırılır .

Google sayfa 1 sıralamanızı etkileyen en önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Sayfa İçeriğinizin Kalitesi ve Uzunluğu –

  Web sitenizin sayfaları, ideal müşterinize veya müşterinize fayda sağlayacak benzersiz ve faydalı bilgilerle dolu olmalıdır. Yüksek kaliteden daha uzun, daha iyi. Tüketmek isteyecekleri kaliteli içerikler yaratarak hedef kitlenize yardımcı olmaya gayret edin (bu makale gibi!).

 • Gelen Bağlantıların Kalitesi ve Sayısı  –

  Diğer siteler sizinkilerle bağlantılıysa, özellikle sizinkilerle ilgili içerik barındıran büyük önem taşıyan siteler varsa, Google sitenizi daha üst sıralara yerleştirecektir. Web sitenize yapılan üçüncü taraf bağlantıları, içeriğinizin SERP’yi yükseltmeye değeceğini düşündüren Google’a işaret eden bir “beğenme” ya da güven oylaması sağlar.

 • Mobil Dostu Web Sitesi –

  Google’a Organik Olarak Başlamak İnsanların çoğu, artık web’de bilgi aramak için cep telefonlarını kullanıyor. Web sitenizin sayfaları mobil uyumlu mu? Siteniz, mobil cihazlar için optimize edilmeli ve gezinmesi kolay olmalıdır, böylece herhangi bir cihazdaki kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyaç duyduklarını bulabilirler.

 • Sayfa Hızı –Web sayfalarınız tüm cihazlarda hızlı yüklenmelidir. Web sayfalarını yavaş yükleme, Google’daki sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilir. Hiç kimse, herhangi bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç saniye beklemekten hoşlanmaz. Sen edebilirsiniz burada özgür bir sayfa hız testi yapmak  veya benzeri bir aracı kullanmak Gtmetrix web sitesi sayfası hızını test etmek.
 • Sayfa İçeriğindeki Anahtar Kelimeler  –Google’a Organik Olarak Başlamak Açıkçası, hedeflediğiniz anahtar kelimeler sitenizde metinlerin ve başlıkların başlıklarında gerçekten görünürse, bu anahtar kelimeler için daha iyi sıralarsınız. “Anahtar kelime şeyler” yapma. Bu uygulama modası geçmiş ve sadece seni şimdi incitecek. İçeriğinizi insanlara yazın, ancak Google’ı göz önünde bulundurun. Çok fazla anahtar kelime kullanmayın. Şüphe duyduğunuzda, doğal bir ses çıkarmayın.
 • Alan Adının Yetkisi  –

  Google’a Organik Olarak Başlamak Alan adı ne kadar uzunsa, o kadar iyidir. Alan adınızda sahip olduğunuz daha kaliteli içerik sayfaları, daha iyi. Ayrıca, alan adınızdaki anahtar kelimeleri ekleyin (Google’ın bunu sıralamalarınızı doğrudan etkilemediğini söylese de, bir kullanıcının web sitenize rakipler arasında tıklama yapmasına yardımcı olabilir).

 • Güvenli Sayfalar –

  Web sayfalarınız https yoluyla yüklenmelidir, böylece güvende olurlar. Google ve normal kullanıcılar, kredi kartlarını işlemiyor veya kişisel bilgi edinmiyor olsanız bile, güvenli sayfaları görmek gibi. Chrome tarayıcılarında Google artık SSL ile Güvenli olmayan tüm sayfaları etiketliyor. Bu yaramaz sitelerden biri olmayın … web sayfanızın bir SSL’si olsun, tüm sayfalarınız güvenli bir şekilde yüklensin.

 • URL Yapısı  – “Güzel” URL’ler daha iyidir (https://cristersmedia.com/blog https://cristersmedia.com/index.php&id=54 adresinden daha iyidir). Sayfa URL’leriniz insan tarafından okunabiliyorsa, bu iyi bir şeydir.
Tarihinde güncellendi Mart 2, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle