1. Anasayfa
 2. Google AdSense
 3. Google Adsense % 100 Onaylatma Rehberi

Google Adsense % 100 Onaylatma Rehberi

Google Adsense

Son birkaç yıldır Google Adsense, İnternet’in her platformuna (forumlar, tartışmalar
ve bültenler) egemen durumda. Google Adsense ile sadece evden çalışarak
kazanılmış bir çok başarı hikayesi de bulunmakta.

Google Adsense web pazarlama işine fazlaca hakim ve günümüzde internetten para kazanmak için en rahat yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir.
Adsensede başarının anahtarı, yüksek talep gören anahtar kelimeler için yüksek
trafik alan sayfalara reklamlar yerleştirmektir. Reklam verenin tıklama başı maliyeti ne kadar yüksek olursa, sitenizden tıklama başına o denli çok kazanç elde edersiniz.

Açıkçası, tıklama başı maliyeti düşük anahtar kelimelere yapılan ödeme
miktarı düşüktür. Mevcutta yayında olan yada yeni başlayacağınız bir blog’ a Adsense onaylatmak herkesin hayalidir.

Özellikle son dönemlerde adsense onaylamaı bölgelere nazaran değişiklık gösteriyor. Bazı bölgelerde adsense onaylatmak bir kaç gün sürerken kimi zaman 1 ay veya daha çok sürebiliyor. Türkiye bu bölgeler içinde daha zor onay alınan coğrafyadadır. Bundan üç, dört yıl önce bir kaç gün içinde onaylama alınabilmesine karşın son yıllarda bu vakit çok uzatıldı ve onaylama süreci birazcık zorlaştırıldı.

Google Adsense ile ilgili sıkça sorulan sorular şunlardır;

Google AdSense’e iyi mi başvurabilirim?
Blogum AdSense için uygun mu?
Google AdSense gereksinimleri nelerdir?
Google AdSense neden başvurumu reddetti?

Google AdSense benim başvuruyu reddederse ne yapacağım?

Bu rehber, tüm sorularınıza detaylı olarak cevap verecektir. Ayrıca daha önce
Adsense başvurusu yapıp onaylama sürecine takıldıysanız tekrar bu hatalara düşmemek
için uygulamanız ihtiyaç duyulan her şey bu rehberde mevcuttur.

GENEL ADSENSE REDDEDİLME NEDENLERİ

Aşağıdaki detaylara girmeden önce göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan en yaygın reddetme sebepleri Google AdSense Politikalarında bildirilmiştir. İlk olarak bu politikalara göz atmanızı öneririm.

1. Yetersiz içerik / Kabul edilmeyen site içeriği

Web sitenizde, Google uzmanlarının incelemesi için yeterli sayıda içerik yada yazı
yok. Google, blogları Adsense e kabul etmeden önce içeriğe çok fazla kıymet verir ve
dikkatleri üzerine çeker. İçerik kötü yazılmışsa ve gramer hatalarına sahipse
Google derhal bu blogu reddedecektir. Bir tek içeriğin dilbilgisi açısından doğru olması değil hem de benzersiz olması ve blogun kullanıcılarına ve okuyucularına kıymet vermesi gerekir. Dolayısıyla, bir numaralı niçin blogunuzdaki kötü yazılmış içeriktir. İçeriklerinizi uzun, açıklayıcı, kopya olmayan ve muntazam bir formatta kaliteli olarak tabir edilen şekilde hazırlayın.

2. Blogunuzun Türü / Dizaynı

Üzerinde beyaz bir metin olan, parlak sarı arka plana sahip, her yerde büyük butonlar ve saçma sapan reklam banner ları olan bir sayfaya girseniz siz ne yapardınız? Evet, o web sitesini asla bir daha ziyaret etmezdiniz.
Kötü tasarlanmış ve ziyaretçilerin anlaması zorluk derecesi yüksek bloglar, Google AdSense tarafınca reddedilmektedir. Gözü rahatlatan ve görünümde güzel olan, iyi ve muntazam bir tasarıma haiz olmanız şarttır.

3. Bazı sayfalarınız eksik veya Yok

Google AdSense’e kabul edilmek istiyorsanız başvuru öncesi oluşturmanız gereken
bazı sayfalar vardır. Bunlar blogunuzla ilgili, gizlilik politikası, bize ulaşın, hakkımızda ve çerez kullanım politikası sayfalarıdır. Bu sayfalar ustalaşmış olduğunuzu ve Google politikalarına
gore çalışmış olduğunızı göstermektedir. Bir gizlilik sayfasının olması da Google AdSense
için bir gereklilik olduğu unutulmamalıdır.

4. Site, Google AdSense Politikalarına Uymuyor

varlıklı, eşsiz ve anlamlı içerik, organik trafik, orjinal içerik içermeyen veya hiç olmayan kötü kullanıcı deneyimine haiz sayfalar. Web siteniz, yasa dışı kaynaklarla trafik çeken, aşırı anahtar kelime yada düşük kodlu tasarımlı içerirse reddedilen siteler arasına girebilir. Bu yüzden, Google AdSense’e başvurmadan önce yapmanız gereken bazı şeyler var bunların tümünü rehberin devamında öğreneceksiniz.
ADSENSE’E BAŞVURMADAN ÖNCE YAPILACAK İŞLER

1. Yüksek Kaliteli İçerikler Hazırlamak

Yüksek kaliteli içerik yazmak Google AdSense‘e başvurmadan önce yapmanız gereken ilk şeydir. Bu, çok önemli bir iştir ki, herhangi bir maliyetinin olmadığını içtenlikle söyleyebilirim.
Google, yüksek kaliteli içerik sunan blogları sever çünkü ziyaretçiler bundan keyif alıyor. Yazılarınızın insanoğlu tarafından okunacağını ve bu içerikler yardımıyla Adsense den tasdik alacağınızı hiçbir vakit unutmayın.

Yüksek kaliteli içerikler;

Benzersiz ve özgün olmalıdır
Doğru başlıklar ve alt başlıklarla içerik anlaşılır olmalıdır
Dil bilgisi ve yazım hataları içermemelidir
Yeterince uzun ve okuyucuyu doyurucu olmalıdır
Yararlı ve bilgilendirici konulardan oluşmalıdır

Gerekirse konunuza kaynak göstermeniz gerekir

Yukarıdaki detayları makalelerinizi oluştururken devamlı olarak aklınızda bulundurmalısınız. Belirli bir uzunlukta ve içeriği resimlerle beslenen kaliteli makaleler meydana getirmeye çalışın minimumından Adsense onaylamaı alana kadar bu kuralı atlamamalısınız.

2. Blogunuz için Gizlilik Sayfası Oluşturun

Yeni blog yazarlarının yaptığı en yaygın hatalardan biridir. Bir blog için gizlilik politikası sayfasının gereksiz olduğunu söyleyenler var fakat bu mutlaka yanlış bir bilgidir. Google adsense ile ilgili olmasa bile her internet sayfası ve blogun bir gizlilik politikası olmalıdır.

Google AdSense’e başvurmanız ve onay almanız için yapılması gereken ilk işlerin başında blogunuzun yada web sitenize bir gizlilik politikası eklenmesi gelmelidir, eğer bu sayfaya haiz değilseniz onay alamazsınız.

Peki gizlilik sayfası neden önemlidir?
Bu, AdSense in bir şartıdır, ikincisi ise gizlilik sayfalarının olduğu siteler yada bloglar daha ciddi görünür, içeriğinde kandırmaca olmaz. Eğer bu sayfaya sahipseniz Google, geri kalan koşulları incelemeye devam edecektir.

Bir gizlilik sayfası aslen okuyucularınıza blogunuzla ilgili sorumluluklarını bildirir ve bu sayfanın olmasında hiçbir sakınca yoktur aksine daha ustalaşmış ve güven verici bir ayrıntılardır. Gizlilik sayfalarınızı kendinizde yazabilirsiniz yada Gogle Adsense onaylamaı almış bir siteden kopyalayıp içeriğini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örnek olarak bu linkteki benzer biçimde bir gizlilik sayfası işinizi görecektir.

3. Hakkında Sayfa Oluşturun

onay sürecinde gizlilik politikası sayfası benzer biçimde önemli olan öteki bir sayfa da Hakkında veya Hakkımızda sayfasıdır. Bu sayfa, bu blogun peşinde gerçek bir ferdin olduğunun kanıtıdır. Hakkında sayfası bununla beraber Adsense ile ilginiz olmaması durumunda bile çok işe yarar çünkü insanoğlu sizin yazılarınızı okurken kim olduğunuzu da merak ederler. Samimi ve dürüst bir hakkında sayfası okuyucu ile etkileşiminizi arttırır.
Sitenizde veya blogunuzda herhangi bir hakkında sayfası bulunmuyorsa Adsense onaylamaı almanız imkansızdır.

Hakkında sayfası oluştururken imkanınız var ise bu sayfaya Google plus profilinizi de ekleyebilirsiniz. Bunun için Google hesabınızdan oturum açarak Google Plus profilinizi düzenlemeniz ve bu profil linkini sitenize eklemeniz yeterlidir. Ek olarak Google Plus profilinizin hakkında sayfasına sitenizi bağlayıp onaylamanız da size artı puan kazandırır. Bu konum Adsense tasdikına ufakta olsa bir fayda sağlarken diğer taraftan SEO için de önemli bir ip ucudur. Tüm google servislerini web projelerinizde kullanmaktan çekinmeyin faydasını görürsünüz.

 

4. Bizlere Ulaşın yada İletişim Sayfası Kurun

Okuyucularınız, bazı içeriklerinizi severken bazılarını da aksine sevmeyebilir yada sizden farklı içerikler talep edebilirler. Hatta size sorular yöneltip görüş ve öneri bildirebilirler tüm bu geri bildirimleri alabilmeniz için okurlarınızın sizinle mesajşimde olması gerekir. Bunun için bir iletişim sayfanız ve bu sayfa içinde de bir iletişim formu olması gerekmektedir. Biçim kanalıyla okurların size gönderilmiş olduğu mesajları size e-posta kanalıyla bildiren bir form sistemi kurmanız gerekmektedir.

B

 

ir bildirişim sayfası oluşturun, ve mümkünse bu sayfaya’e başvuracağınız e-postanızı ekleyin. Mümkünse, adınız@blogadresiniz.Com profesyonel bir mail adresi kullanın. Adsense kaydınızı ve başvurunuzu da yeni bir google hesabı ile bu mail adresinden oluşturun.
Ek olarak, sitenizi görüntüleyen Google AdSense Ekibine, bu yolla okuyucularınızı önemsediğinizi gösterirsiniz. Bir fikir edinmek için iletişim sayfamıza göz atın.

WordPress kullanıyorsanız WordPress’ e İletişim Formu Eklemek başlıklı rehbere göz atabilirsiniz.

5. Adınızı ve E-postanızı Doğrulayın

Başvurunuzdan önce adınız ve e-posta adresiniz gibi bilgileri iletişim sayfası gibi kolay görünen bir yere yerleştirmeyi unutmayın. Google Adsense ekibine site sahibi ile başvuru yapan kişinin aynı kişi olduğunu kanıtlamaya çalışın. Bu sayede spam veya bot olmadığınızı ve gerçek bir kişi olduğunuzu onaylamış olursunuz. Bu adım doğrulama işlemini hızlandıracak ve hızlıca onay almanıza yardımcı olacaktır.

6. İçerik Sayısı veya Boyutu

Google AdSense’e başvurmadan önce az ama kaliteli bir içeriğe mi sahip olunmalı?
yoksa çok fazla yayınlanmış az kelime sayısı az içeriğe mi sahip olunmalı?

Bu sorulara henüz net bir yanıt bulunmamaktadır.
Çünkü 300 ün üzerinde makaleye sahip bloglar gördüm ve sahipleri Adsense den red aldıklarını belirttiler, bunun yanında 15 adet makale ile Adsense onayı alan blog sahipleride bulunuyor.

Bu durumun cevabı tam olarak net değil, fakat deneyimlerime göre Adsense den onay alınabilmesi için bir blog içerisinde en az 20 adet makale olmalı ve bu makalelerin her biri 600 kelimenin üzerinde olmalıdır.
Geçmiş te sadece 3 makale ve 2 yorumla toplamda 200 civarı hitle onay alınan bloglar gördüm. Gördüğüm bu blogu incelediğimde şu detaylar dikkatimi çekti;

Basit ve temiz tasarıma sahip bir tema kullanılmış
Blogda gezinmek oldukça kolay
Blog çok hızlı açılış ve gezinme hızı üst seviyede
Niş bir alan seçilmiş ve kategorisinde rakip çok az ayrıca içeriği oldukça detaylı ve ayrıntıya girilmiş

İstenmeyen hiç bir widget veya popup tarzı göz yoran araçlara yer verilmemiş

7. Çerez Bildirimi Yapın ve Çerez Sayfası Ekleyin

Yeni politika güncellemesi sonrasında artık Adsense, içeriğinde çerez politikası barındıran siteleri dikkate almaktadır. Blogcular tarafından oldukça göz ardı edilen detaylardan biri de budur. Adsense başvurunuzun onaylanabilmesi için onay süreci öncesinde sitenize bir çerez bildirimi eklemelisiniz.

Aşağıdaki örneğe dikkat edin;
Sayfanın en alt kısmında bir bildirim alanı göreceksiniz. Bu alanda sitede reklam çerezlerinin tutulduğu bilgisi okurlara aktarılmaktadır. Okurlar, tamam butonunu tıkladığında reklam gösterimini kabul etmiş olurlar ayrıca çerez sayfasında çerezin detaylarını da görüntülenebilir. Çerez bildirim sayfasını görüntülemek için tıklayın. Bu örnekte çerez sayfası gizlilik sayfasına eklenmiştir aslında ayrıca bir çerez sayfası yapmak daha garanti olur.

Eğer WordPress kullanıyorsanız çerez bildirimi için yukarıdaki örnekteki gibi bir yapıyı https://srd.wordpress.org/plugins/cookie-notice/ bu eklenti sayesinde kurabilirsiniz.

8. 18 Yaşından Büyük Olmalısınız

Özellikle yeni ve genç blogcuların en çok yaptıkları hatadır. Gerçek yaşınızı yazmanız bir dürüstlük örneği fakat gerçekten 18 yaşınızı doldurmadıysanız bu şartlarda onay alamazsınız. İmkanınız varsa ebeveyniniz adına bir üyelik açın ve bu koşullarda hakkımda ve e-posta bilgilerini buna göre değiştirmeniz gerekmektedir. Bu arada 18 yaşınızı doldurmadıysanız aslında Adsense size göre bir platform değildir bunu da aklınızda bulundurmalısınız.

9.Blog Tasarımınızı Geliştirin

Daha önce de belirttiğimiz gibi tasarım bir blog için ve en önemlisi de Adsense için çok önemlidir. Blogunuz profesyonel olmalı kötü bir foto galeri gibi olmamalı göz atıldığında tasarım ve içerik olarak diğerlerinden ayrılmalıdır.

Bunun yanında Google hiç bir servisinde yavaşlığı sevmez bu yüzden blogunuz oldukça hızlı açılmalıdır. Bir blog sitesini ziyaret ettiğinizde bakılan ilk şey blogun tasarımıdır. Adsense
ajanlarının ilgisini çekmek için iyi bir tasarım gerekiyor. Daha önce internette çok aşina olunan ve birbirinin kopyası olan temaları kullanmaya çalışmayın. En azından onay alana kadar bunu erteleyin. Gerekirse Premium adı verilen ücretli ve kaliteli temaları tercih edin, eğer kodlama ve tasarım bilgisine sahipseniz kendinize özel bir tema tasarlayabilirsiniz. Böylece blogunuz benzersiz olur ve onay süreciniz hızlanır.

Blogunuz aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 

 • Sade ve profesyonel görünmeli
 • Site içinde gezinmesi kolay olmalı
 • Menü ve kategori sistemi olmalı
 • Arama motoru dostu olmalı
 • Kullanıcıya faydalı yapıda ve içerikte olmalı

 

 • Hızlı yüklenmeli

Yukarıdakilere dikkat edin çünkü herhangi bir şey atlarsanız AdSense tarafından onaylanma şansınız azalır veya yok olur.

Blogunuz için özel temalar seçebilirsiniz demiştik fakat bunun yanında ücretsiz profesyonel görünümlü bir çok temalarda bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken onları bulup sitenize veya blogunuza uygulamaktır.

10. İçerik Türünüzü Kontrol Edin

Ne tür bir içerik yayınladığınıza dikkat etmelisiniz çünkü bu gerçekten önemli. AdSense tarafından kabul edilmeyen yaygın içerik türlerinden bazılarını aşağıda belirtelim;

* Pornografi / yetişkin içerikleri ve ürünleri
* Korsan İçerik
* Hacking veya Cracking Eğiticiler ve Öğreticiler
* Yasadışı Uyuşturucular / Ekipmanlar
* Herhangi bir Yasadışı İçerik
* Siyasi içerikler
* İnsan haklarına tecavüz edici içerikler
* Tamamen dış bağlantılar ile farklı sitelere yönlendirilen içerikler
Yukarıdaki içeriklerin daha detaylı listesi için Adsense politikalarına göz atabilirsiniz.
Adsense politikaları bu konuda tam bir rehber niteliğindedir politikalardaki gereksinimleri tamamen uygulamalısınız.

11. Size Ait Etki Alanı Kullanın

Google son dönemde politikalarında değişiklikler yapmıştır bu kapsamda bir alt etki alanı yerine kendinize ait bir alan adı kullanmanız gerekmektedir. Site.sizinaltalanadınız.com yerine sizinalanadınız.com olan bir yapıya sitelerinizi kurmalısınız.
En iyi olarak bilinen etki alanı uzantısı .com dur imkanınız varsa .com uzantılı bir domain alın maliyeti yaklaşık 30 TL civarınadır. Domain ile ilgili diğer bir detayda yaştır. Özellikle Hindistan gibi bazı Asya ülkeleri için Adsense, yaş sınırlamasını 6 ay olarak belirtmiştir. Türkiye için herhangi bir net bilgi olmasa da en kötü ihtimali düşünerek blogunuzun en azından 6 ayını
doldurmasını beklemeniz gerekebilir.

Yurt içi ve yurt dışında bir çok forum sitesini ziyaret ediyorum ve bun forumlardan
birinde Adsense ile ilgili bir kaç hikaye dikkatimi çekmişti. Bu hikayeler arasında bir
kaç haftalık blogların Adsense onayı alabilmesine rağmen 6 aydan yaşlı sitelerin
defalarca başvurmalarına rağmen reddedildiklerini gözlemledim.

Eğer coğrafi bir kısıtlama yoksa bu hikayelerden şu ortaya çıkıyor, gerçekten ziyaretçilere faydalı
biçimde olan bloglar yaş sınırına takılmadan kolayca onaylanabiliyor. 6 aydan daha küçük bir web siteniz varsa, AdSense’e başvurmayı hala düşünebilirsiniz. Shibam , 28 yayın bulunan 6 aylık bir blog ile Google AdSense’ e kabul edilmiş ve Blogunu sadece mobil cihazlardan yönetmiş.

12. Diğer Reklamları Sitenizden Kaldırın

Infolinks, Clicksor veya benzeri başka reklamlarınız varsa, onay sürecinde bunlardan vazgeçmelisiniz. Ayrıca içeriğinizde aşırı banner görseller varsa ve görüntü kirliliği yapıyorsa bunları da kaldırmalısınız.
Google AdSense diğer reklam yayıncıları ile birlikte çalışmanıza karışmaz ama en azından onay sürecinde bu durum sorun yaratabiliyor en azından onay alana dek bu tip reklamların yayınını durdurun.

13. Trafik Kaynaklarınızı Kontrol Edin

Google ücretli ve sanal trafik alan sitelerden adeta nefret eder ve bunları çoğu zaman cezalandırır, sıralamalarda arka planlara atarak devam ederse spam filtresine sokar. Bu tip ücretli trafik alan sitelerin Google Adsense gözünde hiç bir değeri yoktur ve direk reddedilir. Eğer blogunuza organik trafik almak istiyorsanız sosyal medya, arama motorları ve forumlar yoluyla trafik almaya yoğunlaşın.

Site trafiğini arttırabilmenize yardımcı olacak şu makalemi okumanızı tavsiye ederim. Google Adsense onayına sunacağınız blogunuzun bir miktar da olsa trafiğe sahip olması şarttır. Adsense onayı öncesinde trafik çekmeye yoğunlaşın. Hatta Google analitik ve web master araçlarına kaydolup sitenizin trafiğini google’ un gözüne sokun.

BAŞVURUNUZ REDDEDİLİRSE NE YAPMANIZ GEREKİYOR?

Buraya kadar önerilen her şeyi yapmanıza rağmen Adsense tarafından blogunuz hala onaylanmadıysa üzülmeye gerek yok bu dünyanın sonu değil.

Bazı durumlarda onay süreci uzayabiliyor veya uzun bir süre 2. onay sürecine geçilemeyebiliyor. Bu durum hakkında Adsense ekibi yoğun oldukları için sürecin uzayabileceğini söylüyorlar. Belirli bir süre bekledikten sonra hala onay süreci ile ilgili bir e-posta alamadıysanız tekrar başvuru yapın.

Eğer gelen e-postalar arasında reddedildiğiniz yazıyorsa bunun sebebini de açıklamalarda size gönderirler. Size düşen gelen e-postaya göre blogunuzdaki sorunları düzelterek tekrar başvuru yapmaktır.

Bu Mahale : https://www.siyahpara.com Alınıdr
Tarihinde güncellendi Mart 26, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorumlar

 1. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis Cada Cuando Se Toma Cialis Kaufen Gelsenkirchen viagra Cytotec Pregnancy Cytotec Generique En Ligne Kamagra France Livraison Rapide

 2. Yorumunuz onay bekliyor.

  Amoxicillin And Cats Progesterone 100mg levitra professional sale Cialis Online Bologna Effects Of Viagra 25 Mg Cephalexin Dog Side Effects Eating

 3. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia Black Hair Levitra Lakemedel viagra Levitra Pas Cher Du Cytotec Pour Expulser

 4. Yorumunuz onay bekliyor.

  Viagra Pille Medical Advice Viagra Bringt Nichts Erex Professional Von Sildenafil Discount Generic Doryx Buy Now Website Price

 5. Yorumunuz onay bekliyor.

  Uroxatral Omnaris And Amoxicillin And Claritin D Where To Buy 3 10percent Cream Eurax cialis Del Propecia Efectos Secundarios

 6. Yorumunuz onay bekliyor.

  What Is Propecia Hair Loss Preis Levitra 10 Mg 12 Stuck 100mg cialis 5mg best price Snorting Amoxicillin Free Shipping Provera Meprate Irregular Periods In Internet Shop Generic Tab Bentyl Purchase Internet Online Free Doctor Consultation

 7. Yorumunuz onay bekliyor.

  Fedex Shipping Dutasteride Find Visa Cipro Without Prescription viagra Cialis Generico A Minor Prezzo Will Amoxicillin Heal Tooth Absess Generic Macrobid On Sale Canada Mastercard Acceptedglucophage

 8. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis Abgelaufen cialis 5 mg Levitra 20 Mg Vademecum Osu Cialis Commander

 9. Yorumunuz onay bekliyor.

  Opiniones Kamagra Gel Genericpillsshop Priligy 30 Mg Ou 60 Mg generic cialis Bentyl Coligon Secure Ordering Viagra Bouffees De Chaleur Cialis Douleur Dos

 10. Yorumunuz onay bekliyor.

  Vente De Tadalis Sx En France Viagra Scaduto Conseguenze Mediche Get Pyridium Without Perscription Tablet With Free Shipping Lowest Cost Viagra 100mg

 11. Yorumunuz onay bekliyor.

  Misoprostol En Ligne Canada Want To Buy Dutasteride 0.5mg Stirling viagra online prescription Purchasing Acticin Best Website Pills Overseas Next Day

 12. Yorumunuz onay bekliyor.

  Stendra Secure Ordering Overseas Cheapeast Can I Plug Clonodine cialis 5mg best price Fincar 5mg Propecia Escuelas Prix Du Tadalafil

 13. Yorumunuz onay bekliyor.

  Precio Del Cialis Suhagra Cipla Prescription Drug Cephalexin generic cialis Vpxlgenericindia Propecia Experience

 14. Yorumunuz onay bekliyor.

  Amoxicillin Canine Effects Of Tadalis Sx Soft Women online cialis Azithromycin Prix Du Vrai Viagra Cephalexin Cap

 15. Yorumunuz onay bekliyor.

  Acheter Lioresal En Canada Can I Drink While Taking Amoxicillin Descansar Propecia cialis Cialis Viagralevitra

 16. Yorumunuz onay bekliyor.

  Strep Treatment With Amoxicillin levitra homme Tariffe Levitra In Farmacia Buy Amoxicillin Online In The Uk

 17. Yorumunuz onay bekliyor.

  Antibiotic S Euro Med cialis What Does Amoxicillin Do cheap generic accutane Kamagra Deutschland Levitra

 18. Yorumunuz onay bekliyor.

  Levitra Offerta Amoxicillin Dosage For Teeth Infection Generic Viagra Super Force priligy dapoxetine usa Viagra Kaufen Bei Apotheke Generico Do Viagra Pfizer Viagra Contre Indications

 19. Yorumunuz onay bekliyor.

  Levitra 10 Precio Viagra Cialis Opiniones Levitra Generika 20mg Rezeptfrei

 20. Yorumunuz onay bekliyor.

  Prezzo Viagra Con Ricetta Esomeprazole Canada Online online pharmacy Acheter Kamagra Pas Cher Viagra Ricetta Cialis 10mg Erfahrungsberichte

 21. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis Quante Volte Nimotop Find cheapeast isotretinoin amex overseas tadalafil cialis from india Flex Keflex 250mg Will Amoxicillin Treat A Yeast Infection Donde Se Puede Comprar Viagra

 22. Yorumunuz onay bekliyor.

  Online Overnight Pharmacy Isotretinoin For Sale Internet cheap levitra Amoxicillin Buy Canada Original Cialis Rezept Active Ingredient In Maxalt

 23. Yorumunuz onay bekliyor.

  Keflex 500 Mc Capsules Lioresal 25 Mg Beipackzettel Viagra buy viagra Comment Utiliser Le Kamagra Vibramycin Dose Rate

 24. Yorumunuz onay bekliyor.

  Kamagra Vente Libre Etats Unis Get Free Cialis Samples Canida Pharmacy To Buy Viagra levitra sold over the counter accutane online india Buy 125 Mcg Levothyroxine Without Rx Precio De La Viagra En Farmacias

 25. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia Descanso Minakne Healthy Man Reviews viagra online Priligy Costo Farmacia Viagra 100mg Sale

 26. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia 0.5 Had Forum Ou Acheter Du Cialis Ou Trouver Du Viagra cialis Need Provera Perlutex

 27. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia Dosis Aprobada Cialysis Canadian Pharmacy Cheap Amoxil viagra Levitra Bayer Prezzo Effets Secondaires Cialis 10 Pastillas Para Ereccion

 28. Yorumunuz onay bekliyor.

  Viagra Basso Costo Generic Levaquin Medication Low Price Pharmacy levitra vs cialis Propecia Perilla Quand Le Cialis Ne Fait Plus Rien

 29. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis Generico In Farmacia viagra Unicure Remedies Pvt. Ltd. Viagra Ohne Rezept Landern isotretinoin where to purchase

 30. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cephalexin And Tendons Pharmacy Online Medications Priligy Fast Shipping viagra Fedex Online Stendra In Internet Legally No Doctor

 31. Yorumunuz onay bekliyor.

  Generic Bentyl Cheap Amoxicillin Sife Effects viagra Levitra Composicion Se Procurer Du Viagra

 32. Yorumunuz onay bekliyor.

  Dutasteride Propecia 1mg Levitra 10 Vardenafil Rask Levering Cialis cialis from canada Medicament Baclofene Sun Acheter Viagra Buy Doxycycline Canada Delivery

 33. Yorumunuz onay bekliyor.

  Baclofene Apnee Propecia Flussig Sildenafil Generic Viagra viagra vs cialis Cialis Che Cos’E Canadian Pharmacy Generic Abilify 2.5 Mg Cialis Generic

 34. Yorumunuz onay bekliyor.

  Malegra Fxt Plus Pharmacy cialis 5 mg Cialis Generico In Farmacia Roma Metamucil With Amoxicillin

 35. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis 10 Mg Tomar levitra 10 Canadian Online Drugstore Online Pharmacy Panic Attack Medicines Discount Tadalafil

 36. Yorumunuz onay bekliyor.

  Erectile Dysfunction Drugs Canada cialis 5 mg Comment Utiliser Le Levitra 20mg

 37. Yorumunuz onay bekliyor.

  Can You Drink On Amoxicillin Amoxicillin And Meningitis buy viagra Levitra 20 Mg Prezzo

 38. Yorumunuz onay bekliyor.

  Canada Meds Online Pharmacy Cialis 10 Mg Wirkstoff viagra Generic Viagra And Generic Soma Cialis 2.5 Mg Tablet

 39. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cheapest Kamagra In Uk Amoxicillin Hives Duration Cialis Achat En Suisse buy cialis Clomid Effets Secondaires Duphaston

 40. Yorumunuz onay bekliyor.

  Online Pharmacy In Canada viagra vs cialis Can You Get Accutane In Canada Cialis Wo Bestellen Online Pharmacies For Generic Amoxil

 41. Yorumunuz onay bekliyor.

  Is Cephalexin Good For Vaginal Infections Pyridium Best Buy Cheapeast Express Delivery Msds Cephalexin viagra pharmacie Propecia Kaufen Deutschland Viagra From America Discounted Viagra For Sale

 42. Yorumunuz onay bekliyor.

  Finistride 1mg Uk No Prescription Venta Cialis Generico Espana Viagra Generique Indien viagra Generic Doxycycline Skin

 43. Yorumunuz onay bekliyor.

  On Line Free Shipping Dutasteride Internet Medication Shop Overseas generic cialis from india What Does Cephalexin Have In It Generic Finasteride Vs Propecia Pastilla Cialis Y Alcohol

 44. Yorumunuz onay bekliyor.

  fedex isotretinoin 10mg cash delivery amex accepted – isotretinoin website cialis without prescription purchase accutane online Cialis Baratos Sin Receta

 45. Yorumunuz onay bekliyor.

  Viagra Ou Acheter cialis Viagra Generico Farmacia

 46. Yorumunuz onay bekliyor.

  Amoxicillin Side Effects Dizziness Use Of Amoxicillin Cialis Original Gunstig cheapest cialis Help To Purchase Plavix Worldbestonlinepharmacy Zithromax Early Pregnancy

 47. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis For Sale Usa cialis online Metronidazole For Dogs No Rx Amoxicillin And Clavulanic Acid

 48. Yorumunuz onay bekliyor.

  Q 10 With Amoxicillin Pediatric Dosage Amoxicillin Susp Comprar Cialis Generico Sin Receta cialis online Acheter Viagra Qualite India Buy Proventil Online

 49. Yorumunuz onay bekliyor.

  Where To Purchase Generic Amoxicilina Quick Shipping Tomar Propecia Esta Cialis 5mg Online Bestellen cialis online Viagra Nebenwirkungen Forum Order Viagra Overnight

 50. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia Plm Online Pharmacy Slimex Propecia Prostatakrebs buy cialis online Prix Du Levitra Effets Secondaires

 51. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis Testimonio Viagra Temps Effet Propecia Online No Prescription Hair Growth cialis no prescription Viagra Generique Achat Cialis Sicuro

 52. Yorumunuz onay bekliyor.

  Buy Amoxicillin Online Protonix Cialis Indicaciones Y Contraindicaciones cialis no prescription Zithromax Lyme Treatment Is Viagra Available Otc In Spain Torontodrugstore Online

 53. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis E Analisi Del Sangue Cialis Ventajas Desventajas cialis Package Insert Amoxicillin Cost Of Propecia Ireland

 54. Yorumunuz onay bekliyor.

  Order Legally Bentyl Medicine Low Price Shop Cash Delivery Viagra Schweiz Kaufen Levitra Uberdosierung cialis 5mg best price Propecia Overstock Propecia Buy Cheap Doxycycline Cheap

 55. Yorumunuz onay bekliyor.

  Viagra Vasodilatador Cytotec Misoprostol 200mcg Buy Nebenwirkungen Viagra Und Diabetes cheapest cialis Real Viagra Without A Script Effets Cialis Viagra Antinfiammatorio Levitra

 56. Yorumunuz onay bekliyor.

  Priligy Venezuela Super Kamagra Billig cialis without prescription Silagra 100 Uk For Sale Tadalafil Online Bestellen European Med Direct Fedex Shipping Dutasteride On Sale Online Mastercard

 57. Yorumunuz onay bekliyor.

  where can i buy accutane yahoo Cyrux Misoprostol Below Skin Swelling Amoxicillin Allergy Treatment generic 5mg cialis best price Achat Cialis En Andorre Acheter Du Baclofen

 58. Yorumunuz onay bekliyor.

  Amoxicillin 875 Mg For Ear Infections Cialis 20 Mg Controindicazioni Viagra Cialis Combo Pack Deals generic cialis Macrobid Nitrofurantoin

 59. Yorumunuz onay bekliyor.

  Nexium Discount Offer Ciprofloxacin Tab 500mg Side Effects cialis 40 mg Cheap Viagra Pe Acheter Levitra Bayer

 60. Yorumunuz onay bekliyor.

  Pediatric Dosage Of Keflex cheapest cialis Acheter Du Cialis A Paris Bentyl Medication Kansas

 61. Yorumunuz onay bekliyor.

  Amoxicillin Liver discount accutane Www Canadian Pharcharmy cialis prices Levaquin No Prescription Needed On Line Pharmacys In India Cialis Para La Impotencia

 62. Yorumunuz onay bekliyor.

  Cialis 60 Mg Pills Where Can I Get Cephalexin cheapest cialis Keflex Clotrimazole Cream And Towin Cerco Viagra Generico Kamagra Gratis

 63. Yorumunuz onay bekliyor.

  Propecia Direct Buy Viagra Online Viagra Quando Costa Acheter Levitra Effet Secondaire Buy Cialis Doxycycline On Line Priligy Quanto Costa

 64. Yorumunuz onay bekliyor.

  Quelqu’Un A Essaye Priligy Cialis Levitra O Viagra Amoxicilina Penamox Best Website With Free Shipping Cialis Amoxicillin With Food Or Without Food Priligy Dapoxetine Without A Prescription

 65. Yorumunuz onay bekliyor.

  Stendra For Sale online cialis Acquisto Cialis Italia Propecia Dermatologist Medication Zenegra 100

 66. Yorumunuz onay bekliyor.

  Viagra France Livraison Rapide Viagra 100mg Dosage cialis generic What Is Tinidazole 500mg Used For Ivermectin Pills Online Buy Cialus Cheap

Yorum ekle