1. Anasayfa
  2. Google AdSense
  3. Google AdSense ile Para Kazanmak için En İyi İpuçları

Google AdSense ile Para Kazanmak için En İyi İpuçları

Google AdSense ile Para Kazanmak
Google AdSense, web sitenizde veya blogunuzda veya YouTube videolarında reklam yayınlamanıza ve ziyaretçiler tıkladığında ödeme almanıza olanak tanıyan bir reklam programıdır.
Reklamlar, Google’ın AdWords programını kullanan işletmelerden üretilir.

Google AdSense ile Para Kazanmak Yeni web siteleri veya bloglar için AdSense programı, gelir elde etmenin en hızlı yollarından biri olabilir, bu yüzden bu kadar popüler.Ancak AdSense ücretsiz ve kullanımı kolay olsa da, bununla ilgili anlamanız gereken şeyler ve başarınızı en üst düzeye çıkarmak için yapabileceğiniz şeyler var.

Google AdSense ile Para Kazanmanın Artıları ve Eksileri

Google AdSense programının aşağıdakiler dahil birkaç büyük avantajı vardır:

Katılmak ücretsizdir.
Uygunluk gereklilikleri kolaydır, yani web sitenizi veya blogunuzu yeniyken bile para kazanabilirsiniz.
Çeşitli reklam seçenekleri vardır ve sitenizin görünümüne ve havasına uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
Google, doğrudan para yatırma yoluyla aylık ödeme yapar (100 ABD doları eşiğini karşılarsanız).
Bir web sitesinden bir AdSense hesabından reklam yayınlayabilirsiniz.
Reklamları mobil cihazlarda ve RSS yayınlarında yayınlamak için seçenekler vardır.
YouTube ve Blogger hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, AdSense’in de birkaç dezavantajı vardır:

Google hesabınızı bir anda feshedebilir ve kuralları çiğnemeniz pek affetmez.
Tüm çevrimiçi gelir biçimleri gibi, para kazanmak için de trafiğe ihtiyacınız var.
İnsanlar bir AdSense reklamını tıkladığında, biraz para kazanıyorsunuzdur, ancak ziyaretçiniz sitenizi de terk eder; bu, daha yüksek ücretli bağlı ürünler veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma şansını kaybettiğiniz anlamına gelir.
Diğer benzer programlardan daha fazla ödeme yapması gerekmez.

Google AdSense ile Para Kazanmak AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir, ancak hiçbir zaman zengin, hızlı veya para kazanmadan yapılan bir program değildir. Ayrıca, Google’ın her zaman önceden farkedilmeyen birçok kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi bir Google politikasını ihlal etmenin zor yolunu keşfetti ve hesaplarını sonsuza dek kaybetti.

AdSense Reklamları Türleri

Google, web sitenizde yayınlanacak çeşitli reklam türleri sunar:

Metin: Metin reklamlar, kelimeleri Reklam Birimi (bir teklif) veya bir Bağlantı Birimi (teklifler listesi) olarak kullanır ve çeşitli boyutlarda gelir. Kutunun, metnin ve bağlantının rengini özelleştirebilirsiniz.
Resimler: Resim reklamlar grafik reklamlardır. Çeşitli boyutlarda gelirler. Hem metin hem de resim reklamları karıştıran bir seçenek seçebilirsiniz.
flaş
Video
Zengin medya içeren reklamlar HTML, Flash veya diğer etkileşimli özellikleri içerir.
Ses
Arama için AdSense, sitenizde bir Google arama kutusu olmasını sağlar. Bir kullanıcı bir terim girip arama yaptığında, AdSense reklamlarıyla bir arama sonuçları sayfası açılır. Web sitenize uyum sağlamak için arama sonuçları sayfasının renk şemasını özelleştirebilirsiniz.

Google AdSense Ödemeleri

Google pays monthly through direct deposit or check, but will not issue an AdSense payment until your earnings reach or exceed $100. If you don’t earn $100 in one month, your earnings roll over and are added to the next month. Each time you reach the $100 threshold, Google will issue a payment on the next payment period. Through your AdSense account, you can see your current earnings, what ads are generating the most clicks, and more.

AdSense ile Para Kazanmak

AdSense ile önemli miktarda para kazanmak bir plan gerektirir. AdSense gelirini en üst düzeye çıkarmak için ipuçları:

Google AdSense ile Para Kazanmak  Google’ın kurallarını okuyun ve bunlara uyun. Web yöneticileri, Google’ın web yöneticisi politikalarına ve AdSense program politikasına uymalıdır.
Kendi reklamlarınızı tıklamayın veya başkalarının tıklamasını isteyin. Tıklamaları teşvik etmek, Tıklama Başına Ödeme (PPC) alanını satın almak veya AdSense sayfalarına trafik çekmek için tasarlanmış bir program kullanmak kurallara aykırıdır. Unutmayın, Google kuralları çiğneme konusunda çok bağışlayıcı değildir, bu nedenle bunlara uyduğunuzdan emin olun.
Hedef kitlenizin okumak istediği içerikler harika olsun. Sonuçta, AdSense veya diğer para kazanma yöntemleriyle blogunuza veya web sitenize değerli içerik ve kaliteli trafik sağlayarak

Google AdSense ile Para Kazanmak

Dürüst, organik trafik oluşturma web sitesi pazarlama tekniklerini, özellikle de arama motoru optimizasyonunu ve makale pazarlamasını kullanın.
Web sitenizin / blogunuzun mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun (duyarlı). Mobil cihazları kullanan kişi sayısı yüksektir. Ayrıca, duyarlı reklamlar kullandığınızdan emin olun, böylece Google sitenizi görüntüleyen mobil cihazlara uygun reklam boyutlarını gönderebilir.
En fazla gelire yol açan seçenekleri bulmak için reklam türlerini ve yerleşimlerini test edin. Google’ın yayınlayabileceği daha fazla reklam seçeneği olacağı için standart boyutlarla (300 × 250, 728 × 90 ve 160 × 600) başlayın.

Reklam yerleşiminizi en üst düzeye çıkarın. Sayfa başına 3 standart reklam yerleşimine izin verilir. Hepsini maksimum fayda için kullanın.
Reklamları ekranın üst kısmına yerleştirin (sayfanızın ilk önce kaydırma yapılmadan görüldüğü kısmı).
Sayfanın en üstünde, başlığın / logonuzun altında, fark edilmesinin daha muhtemel olduğu bir lider panosu reklamı yapın.
Uygunluk için içerik içi reklamları dahil edin.
Sonuçlarını takip et. Google sizi araçlar ve geri bildirimlerle boğabilir, ancak çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için sonuçlarınız hakkında neler söylediğini kontrol etmek için elinizden geleni yapın.

Özellikle sitenizde hoşlanmadığı bir şey hakkında uyarı gönderiyorsa Google’dan e-posta okuyun. Google’ın şikayetleriyle başa çıkmamak programın sona ermesine yol açacaktır.

Gelişmiş AdSense İpuçları

Sitenizde reklam yayınladıktan sonra, AdSense programınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak istersiniz. AdSense gelirinizi artırmaya hazır olduğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken bazı ek ipuçları:

Denemeleri Çalıştır – Reklamlarınızı AdSense üzerinden test edebilirsiniz.
Bağlantı ve kutu renkleriyle denemeler yapın – Renkler temanıza uyuyorsa, sonuçları etkileyip etkilemediğini görmek için bunları değiştirmeyi düşünün.
Yerleşim hedeflemeyi etkinleştir – Bu, reklamverenlerin reklamlarının görüneceği yeri seçmesini sağlar.
Özel kanallar ayarlayın, böylece neyin işe yarayıp neyin çalışmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Rakiplerin veya Şüpheli İlanlarla Başa Çıkmak

Web sitenizde ürün veya hizmetler sunarsanız, Google’ın sunduğu bazı reklamların rakiplerinizden geldiğini görebilirsiniz. Oluşabilecek diğer bir konu ise tamamen meşru olmayabilecek reklamlar veya pazarınıza zarar verebilir. Bu tekliflerin sitenizde görünmesini engellemek için Google AdSense, 200’e kadar URL’nin sitenizde görünmesini engellemenizi sağlar.

Bunun zorluğu iki katıdır. Google AdSense ile Para Kazanmak

Google AdSense ile Para Kazanmak  Sitenizde hangi reklamların yayınlandığını bilemezsiniz. Ayrıca, her sayfa yüklendiğinde ve geçmişe giren ziyaretçilere bağlı olarak, reklam tekrar gösterilmeyebilir veya farklı bir noktada görünebilir.
Kendi bağlantılarınızı tıklayamadığınızdan (URL’yi almak için), engellenecek URL’yi alma konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bağlantıyı AdSense’te engelleyebilmenin en iyi yolu bağlantıyı sağ tıklayıp “Bağlantı Adresini Kopyala” yı seçip bir belgeye veya metin düzenleyiciye (örneğin Not Defteri) yapıştırmaktır. Google URL’si çok uzun, ancak reklamvereni tanımlayan bölümü arıyorsunuz. Bu bağlantıyı kopyalayın ve AdSense engellenen reklamlar hesabınıza yapıştırın.

AdSense Dışındaki Diğer Programlar

Media.net ve InfoLinks gibi AdSense’e benzer birçok reklam ağı programı var. Bazıları trafik eşiği gerektirebilir, bu nedenle siteniz kabul edilmeden önce kuruluncaya kadar beklemeniz gerekir. Çoğu, Google’a benzer kurallara sahiptir, örneğin ağın sayfa başına reklam sayısının sınırlanması (genellikle 3) ve kendi reklamlarınızı tıklamanın sonlandırılması gibi. Çoğu durumda, hizmet şartlarını ihlal etmeden sitenizde farklı reklam ağları yayınlayabilirsiniz, ancak yapmadan önce her ağın kurallarını okumak isteyeceksiniz.

Ayrıca, sitenizin, okuyucularınızın içeriği bulamayacağı reklamlarla boğulmaktan kaçınmak istersiniz. Google AdSense ile Para Kazanmak

Reklam Ağlarının yanı sıra Diğer Gelir Seçenekleri

Reklam ağları, özellikle AdSense, mükemmel bir seçenektir; çünkü yeni bir blogcu veya web sitesi sahibi olarak katılabilirsiniz ve kullanımı kolaydır. Ancak web sitenizden para kazanmanın tek yolu onlar değildir. Aslında, site trafiğiniz büyüdükçe, diğer para kazanma seçenekleri daha iyi olabilir. İşte, reklam ağları yerine veya bununla birlikte kullanabileceğiniz bazı para kazanma fikirleri.

Affiliate Marketing: Reklam ağları gibi, affiliate programları genellikle web sitenize katılmak için ücretsizdir ve kolayca katılabilir.

Kendi Ürününüzü veya Hizmetinizi Satın: Bir okuyucu kitlesine ve sosyal medyaya sahip olduğunuzda, size güvenen ve sizi seven bir kitleniz olur. Sonuç olarak, doğrudan sizden satın almaya daha açıklar. Bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla bir başkasını tanıtmak yerine, kendi ürün veya hizmetinizi oluşturmak size daha fazla para kazandırabilir. Bu özellikle bilgi üretme ve satma ve satma konusunda ucuz olan çevrimiçi kurslar için geçerlidir. Diğer seçenekler arasında e-kitaplar ve serbest hizmetler bulunur.

Koçluk veya Danışmanlık: Konunuzda bir uzman olarak, web sitenizde / blogunuzda sağladığınız bilgilerin ötesinde kişilerin koçluk veya danışmanlık yoluyla daha ayrıntılı yardım sunmalarına yardımcı olacak konumdasınız.

Sponsorlar: Kitleniz üzerinde yüksek miktarda trafik ve müthiş bir etkiye sahipseniz, diğer şirketler web sitenize sponsor olmak için ödeme yapar. Tüm sitenize sponsor olabilirler ki bu onlara daha pahalıya ya da tek bir sayfaya mal olabilir. Bazılarının sadece reklamları var.

Gördüğünüz gibi, bir web sitesinden veya blogdan gelir elde etmenin birçok yolu var. Ancak birçoğu, para kazanmadan önce trafiğe ve dikkatini çeken bir izleyici kitlesine sahip olmayı gerektirir. Bu, AdSense’in iyi bir başlangıç ​​para kazanma seçeneği olduğu yerdir. Hiçbir şey oluşturmak zorunda değilsiniz, katılmak ücretsizdir ve reklam kodunu web sitenize eklemek kolaydır.

Tarihinde güncellendi Mart 3, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle