1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Galaxy A60 özellikleri

Galaxy A60 özellikleri

Galaxy Galaxy A60 özellikleri Galaxy A50‘de olduğu gibi üç ana kameraya ev sahipliği yapan A60‘ın 6.7 inç boyutundaki devasa bir AMOLED Infinity-U ekranın üzerine kurulduğunu görüyoruz.

Galaxy Galaxy A60 özellikleri

Bunun haricinde A50‘deki gibi ekrandan parmak izi okuyucusuna sahip olan Galaxy A60’ın tasarımının temel olarak A50 ile birebir aynı olacağı belirtiliyor. Fakat, söz konusu telefonu serinin diğer modellerinden ayıracak olan en büyük özelliğinin, 6.7 inçlik boyutundaki devasa ekranı olarak gösteriliyor.

Galaxy Galaxy A60 özellikleri Tüm bu detayları bir kenara bırakıp gelelim cihazın kamera özelliklerine Arka tarafında 3 kameraya ev sahipliği yapacak olan A60’da 32 Megapiksel ana, 5 megapiksel derinlik ve 8 Megapiksel geniş açılı kamera sensörlerine yer verildiğini görüyoruz.

Bunun yanı sıra, ön tarafta da 32 Megapiksellik bir sensöre sahip olacak olan A60’ın kamera özellikleriyle de ön plana çıkacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Teknik özellikleri bakımından Galaxy A50 arası bir cihaz olacak olan ekrana da ev sahipliği yapması bekleniyor.

Galaxy Galaxy A60 özellikleri Bunun haricinde ise, söz konusu telefonun  ile çalışan iki versiyona sahip olacağını tahmin ediliyor.

Bir diğer rapordaysa, söz konusu  modelinin Galaxy A8s Lite olarak adlandırılacağı da öne sürülüyor. Bu detaydan da anlayacağınız üzere  serinin haricinde Infinity-O ekranlarını uygun fiyatlı telefonlarında da ağırlık olarak kullanacağını gözlemlemekteyiz.

Son olarak Samsung yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, ekrana gömülü kameraya ev sahipliği yapacak olan ‘ın Nisan ayında düzenlenecek olan bir lansman ile beraber gün yüzüne çıkartılacağı da, belirtiliyor.

Galaxy Galaxy A60 özellikleri

A60’ın sızdırılan teknik özelliklerinde ise bizleri 6/8 GB RAM ve 128 GB‘lık dahili hafıza seçeneği karşılıyor.

İşlemci tarafındaysa, orta segmentin iddialı işlemcilerinden biri olan Snapdragon 675ten güç alacağı belirtilen,

A60‘ın ayrıca 4.500 mAh büyüklüğündeki bir batarya ile de besleneceği ön görülüyor.

Şimdilik  ne zaman piyasaya sunulacağı bilinmiyor.

Ancak bugün yapılan sızıntıya göre, serinin yeni telefonu önümüzdeki ay

Hindistan’da düzenlenecek olan lansman ile beraber resmiyet kazanması da bekleniyor.Galaxy Galaxy A60

Bunun dışında, serinin yeni telefonun Avrupa pazarından ziyade sadece, Hindistan pazarına özel olacağı da tahmin ediliyor.

 

Yakında çıkacak olan Galaxy A serisi telefonlardan delikli ekrana sahip olacağı, aynı serideki diğer akıllı telefonlarda U veya V şeklinde çentikli ekranlarla donatılmış olacağı tahmin ediliyor.

 

Güvenilir bir kaynak tarafından paylaşılan yeni bilgiler, Samsung’un akıllı telefonunu ilk kez piyasaya süreceğini gösteriyor.

Kaynak, Galaxy A60’ın bir delikli ekrana sahip Galaxy A8s akıllı telefonunun özelliklerinin biraz düşürülmüş olduğunu ifade etti. Kısacası daha hafif bir sürümü olarak geleceğini iddia etti. Bu nedenle, Infinity-O ekrana sahip olma ihtimali de vardır. Bu söylentilerden başka, Galaxy A60’ın özellikleri hakkında hiçbir bilgi yok.

Tarihinde güncellendi Mart 6, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle