1. Anasayfa
  2. Google SEO
  3. Blog Siteleri İcin Seo Teknikleri 2019

Blog Siteleri İcin Seo Teknikleri 2019

Link Degişimi Nedir?

Blog Siteleri İcin Seo Teknikleri 2019 Link oluşturma, kısaca, diğer web sitelerinden kendi blogunuza linkler aldığınız anlamına gelir. Gönderilerinizin sıralanmasına yardımcı olur. Bağlantı kurma, web sitenize bağlantı verecek üçüncü taraflara bağlı olduğunuz için kolay bir iş değildir. Ve sadece bu değil, her web sitesinden link almak istemezsiniz. Spam web siteleri veya nişinizle ilgisi olmayan web siteleri hiç de değerli değil. Bütünsel SEO yöntemi olan bağlantı kurmayı denedim ve deneyimlerimi burada paylaşacağım. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Marieke’nin link kurma hakkında bütünsel bir SEO perspektifinden yazdığı bu makaleyi okuyun.

Kaliteli İcerik Sitenizle Aynı İcerige Sahip Siteler

İlgili geri bağlantıları almak için, geri bağlantı almak istediğiniz web sitelerini bilmeniz gerekir. Kendi kitleleriyle de ilgiliyse, içeriğinize bağlantı kurmalarını isteyen kibar bir e-posta gönderin. Lütfen sık sık hiçbir cevap alamayacağınızı unutmayın. Web sitenize link alma şansınızı arttırmak için içeriğiniz gerçekten eşsiz olmalıdır. Son derece basit ve herhangi biri tarafından yazılmış olabilecek bir blog yayını için bir bağlantı kurmaya çalışmak, çok iyi bir içerik sağladığınızdan daha az başarılı olabilir: içerik kullanıcıları yalnızca web sitenizde bulabilir. Örneğin, bir plancı gurusu veya ülkenin en komik anne blogcusuysanız, web sitenize bir link almak, yeni başladığınızdan çok daha kolaydır.

Facebook Grupları

Blog Siteleri İcin Seo Teknikleri 2019 Bağlantılarını sormak için diğer blog yazarlarına e-posta gönderme zorunluluğuyla elleriniz terliyor mu? Korkma! Neyse ki, blog yazarlarının, örneğin Paskalya için en iyi tarifleri, en iyi mermi günlüğü ipuçlarını ya da farklı bir şeyi toplayan bir blog yazısı üzerinde çalıştıkları bir çok Facebook Grubu var. İstediğiniz konuyla ilgili bir şey yazdıysanız ve biraz şansınız varsa, bir blog gönderisinde yer alacaksanız, bağlantınızı yorumlarda sık sık bırakabilirsiniz. Ülkenizin hangi Facebook gruplarının uygun olabileceğine bağlıdır, bu nedenle blog yazarlarınıza sorun ya da Facebook’a bakın.

Konuk blog

Web sitenize link almak için başka bir seçenek, diğer bloglar için konuk bloglama yoluyla. Çoğu zaman, bloglar diğer blog yazarlarından girdiler arar ve karşılığında kendi içeriğinize bağlantı vermenize izin verir. Web sitenize yalnızca ilgili bir web sitesinden bir link almakla kalmaz, aynı zamanda söz konusu blogun okuyucularından da dikkat çekersiniz. En sevdiğiniz blogları ziyaret edin ve konuk gönderimlerini kabul edip etmediklerini kontrol edin. Bunu genellikle iletişim sayfalarında veya işbirliği sayfalarında söylerler. Bir web sitesinin konuk blogunuzu kabul etmeden önce bazı yönergeleri olabileceğini lütfen unutmayın. Benzersiz bir içerik olmalı, ancak aynı zamanda bu web sitesine uygun olmalı.

Orijinal Blog Yayınları Oluşturmak

Blogcular için bağlantı kurma zor olabilir. Daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim. Yayınlarınızı en iyi duruma getirmek, sesinizi bulmak ve orijinal blog yayınları oluşturmak için zaten çalışıyorsanız, listenize başka bir büyük proje eklemek istemeyebilirsiniz. Çünkü bu bağlantı kurma şudur: Sadece bir kez yaptığınız bir şey değil. Bu yüzden bağlantı kurma girişimlerimi bırakma kararı aldım. Odağı tamamen blogumdan kaldırıyor ve en azından aklımda bir popülerlik yarışmasına dönüşüyor. Sadece bu değil, içerikleri arasında bağlantı talep etmek için diğer blog yazarlarına ulaşmayı kolay bulan biri değilim.

Blog Siteleri İcin Seo Teknikleri 2019 Bunun yerine, kendi web siteme ve diğerlerine yardım etmeye odaklanmaya karar verdim. Bir konferansta bir konuşma yaptığımda veya web sitelerinde birine yardım ettikten sonra geri bağlantı aldığımı tespit ettim. Bu benim için aldığım bir şey değil, ancak olduğu zaman, neden bir blogcuya web sitesinde bir hatayla karşılaşmak için birkaç saat harcadığımı anladım. Benim için, bu benim şeyim olmayan bütün bir stratejiye odaklanmak zorunda kalmadan kendi inancımla dürüst olduğum anlamına geliyor. Ve bunun kendi içinde bir bağlantı kurma stratejisi olduğunu öğrendim: Hollanda topluluğundaki bir blogcu olarak ünüme yardımcı olur. Sizin için neyin işe yaradığını bulun. Aktif olarak bağlantılar kuruyorsanız, bana stratejinizi söyleyebilir misiniz?

Tarihinde güncellendi Mart 5, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle