1. Anasayfa
  2. Google AdSense
  3. AdSense Reklamları WordPress Nasıl Eklenir ?

AdSense Reklamları WordPress Nasıl Eklenir ?

AdSense Reklamları WordPress Nasıl Eklenir ? İnternet sitesi için reklam denince akla ilk gelen Google Adsense reklamları gelir. Peki WordPress sitesine Google Adsense Reklamı alma işlemi nasıl yapılır? Bunun için prosedürler nelerdir? Siteye reklamı nasıl eklerim? Bu yazımda bu konulara ışık tutmaya çalışacağım.

Google bünyesinde reklam veren ve reklam alanların birleştiği bir platformdur. Daha çok web sitesi veya blog işine yeni girenlerin tercih ettiği ve tıklama başına ziyaret sayısı oranınna göre ödeme alınan bir sistemdir. Sisteme üyelik ücreti veya bir sözleşme yapma gibi bir durum yoktur.

Reklam oluşturma

Reklam oluşturmak için gerekli olan ilk konu bir Google (Gmail) hesabınız olmasıdır. Google Adsense Sayfası‘na gittiğinizde aşağıdaki gibi Gmail hesabınızla giriş yapacağınız bir sayfa açılacaktır. Eğer hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.


Basvuru Yapmadıysanız Buradan Basvuru Yapınız

Giriş yaptığınızda üst kısımda bulunan menüden Reklamlarım‘ı tıklyarak buradan Yeni reklam birimi‘ni  seçeceğiz.

Oluşturacağımız reklam için bir ad vereceğiz. Bu ad reklamı kullanacağımız sitenin yeri olabilir, mesela başlık kısmında kullanacaksanız header-reklam gibi bir ad verebilirsiniz. Daha sonra reklam boyutunu seçeceksiniz. Bunun alt kısmında da göstermek istediğiniz reklamın türünü seçin, bu yazı, resim veya hem yazı hem resim olabilir. Eğer büyük reklam koyacaksanız bunu yalnız resim şeklinde, metin aralarına koyacaksanız metin reklamı şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Bu kısımdan sonra alt kısma doğru reklamın ne şekilde görünmesini istediğinizle ilgili ayarlar bulunmaktadır. Buradan sitenizin şablonuna uygun olacak şekilde renk ve şekil ayarlamaları yapabilirsiniz.

Ve kaydet diyerek ayarları verdiğiniz reklamın adıyla kaydetmiş olacaksınız. Kayıttan sonra size reklamı sitenizde gösterebilrceğiniz kodu verecektir. Bunu kopyalayarak bir text dosyasına kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu kod gerekirse dilediğiniz zaman hesabınıza giderek tekrar alabilirsiniz.

Siteye reklam ekleme

Bunun için Yönetici Paneli sol menüsünde bulunan Görünüm içerisinde Bileşenler içerisine gideceğiz.

Burada kullandığımız tema özelliklerine göre menüler bulunmaktadır. Burada dilediğimiz menü içerisine bir Metin ekleyerek içerisine kopyaladığımız reklam kodunu yapıştıracağız. Dilerseniz bu reklam için bir başlık ta yazabilirsiniz. Daha sonra bu metin bileşenini kaydettiğinizde işleminiz tamamlanmış olacak. Eklediğiniz bölümde Google Adsense tarafından reklamlar otomatik olarak yayınlanmaya başlayacaktır.

Yukarıdaki örnek en basitinden bir reklam ekleme şeklidir. Bazı özel eklentiler de bu reklamlar için bulunmaktadır. Sitemizi takip ederseniz bu eklentilerle ilgili bilgiler de alabilirsiniz.

AdSense Reklamları WordPress Nasıl Eklenir ? Konumuzu Degerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz

Tarihinde güncellendi Mart 9, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle