1. Anasayfa
  2. Google AdSense
  3. Adsense banka doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense banka doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense hesabınızdaki ikinci büyük aşama ödeme hesabı doğrulaması olacaktır. Bu işlem için öncelikle sol menüdeki Ayarlar sekmesi altındaki Ödemeler başlığı seçilerek, ekrana çıkan sayfadan ‘Ödeme Yöntemlerini Yönetin’ linki tıklanmalıdır.

Bir sonraki aşamada google adsense gelirlerimizin ödenmesini istediğimiz ve adsense hesabı sahibi adına açılmış bir banka hesabı ile ilgili bilgileri gerekli alana girmeliyiz.

Ödeme hesabı alanına ad soyad ve hesabınıza ait IBAN numarasını girdikten sonra kayıt işlemi yapılmalıdır.

Belirtilen alana hesap numaranızı girdikten 5-10 gün sonrasında Google adsense tarafından  hesabınıza 1 TL’den az bir miktarda para yatırılarak bu meblağın hesap doğrulama alanına girilmesini istemektedir. Bu süreçte sık sık hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Ödeme işlemi yapıldıktan sonra menüden sırasıyla Ayarlar, Ödemeler, Ödeme Yöntemleri adımlarını izleyerek eklediğinizödeme hesaplarını görüntüledikten sonra hesap altındaki ‘Doğrula’ butonunu tıklamalısınız.

Bu ekranda google adsense tarafından hesabınıza yatırılan 1 TL’den az miktarı doğru bir şekilde seçtikten sonra ‘Doğrula’ butonuna tıklamalısınız.

İşlemleri doğru bir şekilde yaptığınıza ödeme hesabınızı başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu işlemlerden sonra adsense doğrulama işlemleriniz tamamlanmış olacak ve reklam gelirleriniz 200 TL’ye ulaştığı zaman ödeme talebinde bulunabileceksiniz.

Tarihinde güncellendi Mart 4, 2019

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Yorum ekle